Ziemia Dobrzyńska bogata jest w liczne siedziby ziemiańskie, szlacheckie, a także rycerskie.

Zawieruchy dziejowe, zmienne losy historii spowodowały, że te cenne dla nas obiekty świadczące o kulturze materialnej,stylu życia, upodobaniach i dawnych włascicieli są w dzisiejszych czasach w różnym stanie technicznym i są użytkowane niekoniecznie zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem.

Na terenie Ziemi Dobrzyńskiej działają historycy zaangażowani od wielu lat w badanie i opisywanie historii tych dworów i rodzin z nimi związanych.

Naszym zamierzeniem nie jest dublowanie ich pracy, do której mamy ogromny szacunek.

Chcemy natomiast pokazać Państwu felietony fotograficzne obrazujące zarowno ilość tych obiektów jak rowniez kondycję w której obecnie się znajdują.

Zdajemy sobie sprawę, że strona internetowa Fundacji jest również wizytówką Ziemi Dobrzyńskiej.

Mamy nadzieję, że patrząc okiem obiektywu obszerny obraz dobrzyńskiej rzeczywistości.

Tam gdzie sytuacja będzie wymagala pomocy- będziemy o nią apelować,

tam gdzie gdzie będzie wypadało pochwalić -będziemy chwalić.

Jeżeli ktoś z Państwa ma jakieś ciekawe zdjęcia ,które jego zdaniem wartoby umieścić w tym miejscu na stronie Fundacji to proszę je przesłać wówczas chętnie je opublikujemy, jesli użytkujecie lub mieszkacie we dworze, po którym chcielibyscie nas oprowadzić – zaproście nas Państwo . Przyjedziemy z przyjemnością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii dawnych rezydencji Ziemi Dobrzyńskiej.

Zarząd Fundacji Ziemia Dobrzyńska

plik